Czym jest świadomość?

Świadomość to temat bardzo ciekawy a psychotronika to nauka o świadomości oraz myślach.

Świadomość to taki wewnętrzny stan widzenia, wiedzenia, przeczuć. Np. kiedy jesteś świadoma swoich potrzeb, bardziej potrafisz o nie zadbać. Kiedy jesteś świadoma konsekwencji danego wyboru, podejmujesz bardziej świadomą decyzje, prawdopodobnie najlepszą dla siebie.

Kiedy jesteś czegoś świadoma, bardziej to rozumiesz, jesteś spokojniejsza.

Jeśli wiesz jakimi prawami rządzi się świat, przestajesz się denerwować dlaczego dzieje się to, czy tamto.

Jeśli mama jest świadoma co mówi do dzieci i jakie będą tego konsekwencje dla nich w przyszłości, potrafi dobierać wspierające, budujące w nich wysokie poczucie własnej wartości słowa.

Świadomość tego, czego potrzebuje Twoje ciało, pozwala ci właściwie o nie zadbać.

Świadomość tego czego chcesz oraz świadomość tego, że to już jest, pozwala tworzyć.

Świadomość swoich myśli, pozwala je wybrać oraz nadać im odpowiednie znaczenie. Świadomość tego skąd się pojawiają i dlaczego, pozwala odczytać je jako czystą informację.

Świadomość swoich wartości, pozwala się nimi w życiu kierować, a dzięki temu żyć w zgodzie ze sobą.

Świadomość swoich potrzeb pozwala bardziej o siebie zadbać.

Świadomość swoich przekonań, pozwala nad nimi pracować.

Jeśli jesteś świadoma siebie, jesteś szczęśliwa.

Świadomość to czyste Jestem. Pomyśl teraz jakby to było zdystansować się od:

– przejmowania się opiniami innych,

– lęku,

– zmartwień,

– świadomości tego, co przeżyłaś do tej pory, tych myśli i emocji, łez i wiary, że jesteś „jakaś” (niezbyt mądra, gorsza, brzydka, gruba, chuda, nie umiejąca czegoś, bezwartościowa, trudna, głośna, cicha itd.). Zdystansowac się od opinii i krytyki.

– swojego indywidualnego myślenia, że miłość jest jakaś np. trudna, świat jest okrutny, ludzie oszukują, marzenia się nie spełniają, a pieniądze ciężko zarobić, a życie jest ciężkie

A teraz pomyśl jakby to było, gdyby wszystkie Twoje sprawy rozwiązały się najlepszy dla Ciebie sposób?

Świadomość nie polega na tym, że Ty czegoś doświadczasz lub doświadczyłaś więc jesteś świadoma tego jak jest. Interpretacja doświadczeń, pojawienie się myśli w związku z jakąś sytuacją oraz przeżywanie emocji, jest bardzo indywidualne. Oznacza to, że na daną sytuację każdy człowiek może zareagować inaczej.

Świadomość polega między innymi właśnie na byciu świadomym siebie, swoich przekonań, wartości, na wzrastaniu, na tym, że wiem, że jedyną prawdą oczywistą jest tylko to, że ja jestem i tyle. Jestem tu i teraz, doświadczam, lecz myśli i emocje nie są mną.

To co przeżyłam, nie wyznacza tego, że taki jest świat, miłość, pieniądze, ja, ludzie, Bóg itd. A według wiary naszej nam się dzieje.

Świadomość wiąże się z poziomem wiedzy o świecie, sobie, wszechświecie, życiu, duszy. Tego, że Ja jako dusza, czyli czysta świadomość, jestem wartościowa i wystarczająca taka jaka jestem, że jestem cudem z własnymi lekcjami, które mam tu przeżyć, doświadczyć.

Świadomość mieści się mniej wiecej w okolicach płata czołowego. Aktywny plat czołowy pozwala na jasność myślenia, życie bez lęku, życie bez stresu, kreatywność, samopoznanie. Uaktywnia go odpoczynek, aktywności fizyczna, zadawanie sobie pytań (w zamian myślenia o problemach) i zdrowe jedzenie.

Bycie w poczuciu braku akceptacji do tego co było i jest, braku wybaczenia w stosunku do siebie i innych, ciągłego smutku, złości, narzekania, obgadywania, oceniana siebie lub innych – wszystko to trzyma ciało w ciągłym poczuciu zagrożenia, uwalniają się hormony stresu. Nawet sytuacja, w której nie akceptujesz swoich włosów, brzucha itp. ciało odczuwa brak bezpieczeństwa, uwalniają się hormony stresu. To niska energia. Ciągłe przebywanie w niskich energiach, trzyma bardzo nisko na mapie poziomów świadomości Dr. Davida Hawkinsa.

Przebywanie na niskich poziomach świadomości ustawia mózg w zauważaniu wokół siebie, w swojej rzeczywistości trudnych rzeczy. A to z kolei utwierdza Twój umysł w przekonaniu, że takie jest życie i taka jesteś Ty. To błędne koło.

Przy czym, nie można tłumić emocji i trzeba je świadomie przeżyć, one są tylko informacją o naszych potrzebach, granicach lub przemęczeniu.

Świadomość to porzucanie bycia ciągle w logicznym umyśle, który dąży tylko do logicznych argumentów, chce potwierdzenia. Logiczny umysł zawsze znajdzie potwierdzenie na to co złe i nie bardzo chce słuchać o niczym, co nie jest zgodne z jego aktualnymi przekonaniami. Umysł boi się zmian, woli tkwić w tym co trudne, wszystko inne wydaje się dla niego niebezpiecznie lub zbyt dużym wysiłkiem.

Umysł jest takim narzędziem, wiedza o tym bardzo pomaga poszerzając Twoją świadomość.

Nie jesteś swoimi myślami ani emocjami, ani zachowaniem, lecz twoja reakcja, podejmowanie decyzji, wybory, to z kim się spotykasz, jaką masz pracę, itd. wiąże się z tym, w jaki sposób myślisz, jakie emocje nosisz w sobie i jakie masz przekonania, jaka jest Twoja świadomość.

Rozwój, stanie się swoim obserwatorem, pozwala wyjść z tego błędnego kołowrotka. Pozwala również zobaczyć siebie, spojrzeć co jest we mnie, kim jestem, jakie informacje i lekcje ma dla mnie świat, w co wierzę, w co chcę wierzyć, kim chcę się stać, jaką przyszłość chcę mieć, co chcę przeżyć, co jest dla mnie ważne, co lubię, jak mam pomóc sobie i swojej rodzinie, co mam robić, jak mam zadbać o siebie, przy kim czuję się dobrze, a przy kim moje ciało czuje się niekomfortowo itp.

Świadomość można również porównać do poziomów wiedzy i rozumienia w taki oto sposób:

1. Wiem, że papierosy szkodzą i tyle, palę dalej.

2. Wiem, że papierosy szkodzą, wiem że chcę je rzucić, mam ku temu swoje powody np. chcę mieć więcej energii i być zdrowsza w przyszłości, podejmuję próby ich rzucenia – raz mi się udaje, raz nie.

3. Wiem, że papierosy szkodzą, znam skutki, doświadczam ich, mam raka płuc lub ktoś w rodzinie miał. Albo, mam tak ogromny cel w swoim sercu i dążę do niego, nic nie jest silniejsze – po prostu rzucam palenie.

Na powyższym przykładzie można zobaczyć poziom świadomości jeszcze od innej strony.

Poziom świadomości = poziom Twojego życia.

Im bardziej zaczniesz zdobywać wiedzę, łaczyć się z intuicją, wyciszać, odpuszczać, akceptować, pracować nad sobą, wybaczać, ale nie z poziomu umysłu, tylko ze zrozumienia po co i dlaczego to robisz, z poziomu serca, tym lepsze zacznie być Twoje życie.

Musisz też być gotowa na zmiany, czesto zmianę poprzedza kryzys. Często też, coś lub ktoś musi odejść, aby zrobiło się miejsce na nowe, lepsze. To wszystko jest trudne i może spychać w stronę starych nawyków myślenia i odczuwania.

Warto wyrobić w sobie przekonanie: ,,Wszystko jest dla mnie dobre”. Oraz oddawać w prowadzenie Życiu, Stwórcy w co wierzysz.

Świadomość to jest Twój aktualny stan i ten stan możesz świadomie zmieniać.

Świadomość jest światłem, które prowadzi. Ciekawostka – słowo „metanoia” czyli „nawracaj się” oznacza – „odmieniaj swój umysł codziennie”.

Świadoma obecność w relacjach, oznacza wyjście z własnych racji dla relacji. Świadome słuchanie między słowami, ponieważ każdy ma własną historię, własne potrzeby i każdy mógł mieć ciężki dzień.

Czasami to świadomość prostych rzeczy, tego co teraz czuję i co mi to uczucie mówi.

Świadomość własnego oddechu oraz świadome odczuwanie swojego ciała, pozwala być tu i teraz, wyjść z gonitwy myśli i wyciszyć się; uaktywnia układ przywspółczulny, ciało, duszę i umysł się regeneruje, to przekłada się oczywiście na rzeczywistość.

Świadomość tego co lubisz, daje ogrom możliwości w życiu, a na poziomie ciała uwalnia hormony wzrostu, które odpowiadają za regenerację oraz doświadczanie braku stresu.

Świadomość „po co” i „dlaczego” masz coś zrobić, motywuje oraz włącza działanie.

Świadome przeżywanie emocji, pozwala na uwolnienie.

To wszystko tworzy pewną całość życia.

Świadomość tego, że nie masz czasu, bo przecież tak pokazuje Ci rzeczywistość, tworzy brak czasu czyli kolejne zdarzenia, zbiegi okoliczności i pośpiech.

Świadomość jest czymś więcej niż myślisz że jest. Również czymś, co nie da się do końca opisać, trzeba to poczuć, doświadczyć jego poszerzanie i zmiany.

Świadomość jest światłem, pracą, wyborem, drogą, procesem i jedyną prawdą.

Obejmowanie świadomością, to dany zakres widzenia, wiedzenia i odczuwania.

Możesz też robić coś świadomie albo nieświadomie.

Zawsze robimy coś świadomie lub nie. Pomyśl teraz jakie są konsekwencje jednego i drugiego.

Polecam holistyczne podejście do życia, wiedzę z zakresu psychotroniki, przekonań oraz książkę: ,,Przekraczanie poziomów świadomości” dr Dawida Hawkinsa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top