Dlaczego jednym się powodzi, a innym nie?

Dlaczego jednym się powodzi, a innym nie?

W ostatnim artykule pisałam o tym, Kim Naprawdę Jesteś, czyli między innymi o programach, przekonaniach, czymś co zostało Ci nałożone, w co wierzysz, lecz nie jest to prawdą o Tobie.

Dziś chciałam poruszyć temat ,,życiowego szczęścia” nazywane „łaskami” oraz problemów.

Dlaczego jednym się powodzi i wszystko im przychodzi ,,łatwo”, a innym nie? Czym jest dobre życie? Czy mamy świadomy wpływ na to, co się dzieje wokół Nas?

Niedawno prowadziłam pierwszą część szkolenia dla fundacji o tym, czym są myśli oraz emocje, ten temat poruszam również w artykule o złości. Jest to jedna z kwestii, która ma niebywały wpływ na to, co nas w życiu spotyka. Innymi słowy, nasze nawyki, sposób myślenia wpływają na nasze ciało i otaczającą nas rzeczywistość, wpływają również na reakcje i zachowania, na to, jak się czujemy, na to, co umiemy dostrzec w życiu, w sobie i innych ludziach – tym samym tworzy nasze życie również choroby albo zdrowie. Psychosomatyka oraz sam mózg rządzi się pewnymi prawami oraz posiada pewne funkcje. Ciało człowieka nie posiada oddzielnych elementów, które ze sobą nie mają nic wspólnego, lecz właśnie odwrotnie – wszystko jest ze sobą spójne, połączone i wpływa na siebie.

To z jakimi myślami wstajesz, z jakimi myślami zasypiasz, na czym skupiasz swoją wewnętrzną uwagę, bezpośrednio wpływa na Twoje życie. Czy skupiasz uwagę na problemach, czy na rozwiązaniach? Na tym, co jest w Tobie pozytywne czy negatywne? Czy na tym, co jest w ludziach, w życiu pozytywne czy nie? Spójrz, jakie mają wewnętrzne nastawienie osoby sukcesu, osoby szczęśliwe? Wydawałoby się, że po prostu nie mają się czym martwić, lecz w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, to nastawienie pomaga im w rozwiązywaniu problemów.

Twój świat wewnętrzny, myśli, emocje, dialog wewnętrzny, w stosunku do siebie oraz do innych osób, ma kolosalne znaczenie, nie tylko wpływa na Twoją psychikę, rzeczywistość, ale również dla Twojego ciała, zdrowia, czyli psychosomatyki, układu mięśniowego, krwionośnego i każdego narządu.

Mózg jest narzędziem, umysł jest narzędziem. To na czym skupiasz wewnętrzną uwagę filtruje ,,twór siatkowaty”, którego funkcją jest ,,widzenie więcej” rzeczy, na których skupiasz swoją uwagę. Jeśli skupiasz uwagę na rzeczach negatywnych, trudnych nie zauważysz dobrych rzeczy oraz nie zauważysz i nie wykorzystasz ,,szansy”.

Inna część mózgu to tzw. mózg gadzi – odpowiada za trudne myśli i emocje, brak energii, chroniczne zmęczenie, podatność na stres itp. to odbija się w psychosomatyce na poziomie ciała, w układzie mięśniowym, nerwowym, krwionośnym i tak naprawdę na wszystkich narządach, w zależności od danej emocji np. gniew obciąża wątrobę. Uaktywnia się przez brak dbałości o siebie, o sen, dietę, nawodnienie, brak ruchu, pośpiech, skupianie uwagi na problemach, tym co złe i negatywne.

Płat czołowy – odpowiada za jasność myślenia, kreatywność, energię i motywację, prawdziwą wewnętrzną tożsamość, wiarę w siebie, nadzieję, możliwość rozwiązywania problemów, otwartość, spokój wewnętrzny, pewność i wiarę w siebie itd. Uaktywnia się, kiedy jesteś w uważności, praktykujesz wdzięczność, uważność, kiedy odpoczywasz, medytujesz, czyli przebywasz w wewnętrznym spokoju i ciszy z własnym oddechem. Również wtedy, kiedy lepiej się odżywiasz, dbasz o swoje ciało, spożywasz więcej zielonych warzyw, awokado, unikasz przetworzonej żywności, spędzasz czas na łonie natury oraz dbasz o relację z sobą.

To, w jaki sposób myślisz ma ogromne znaczenie, to co robisz w swojej codzienności z sobą, swoim ciałem ma kluczowe znaczenie, do tego jak się czujesz, co Cię spotyka i jaka będzie Twoja przyszłość.

Ale jest jeszcze coś co musisz wiedzieć. To jak zarządzasz swoją energią. Nauka już zbadała, że wszystko posiada pole elektromagnetyczne – przedmioty, ciało, mózg, serce ma najsilniejsze, ale również myśli i emocje, a także słowa, które wypowiadamy. Praca umysłowa jest równie ciężka jak fizyczna. Jakie ma to znaczenie w codzienności i jak zarządzać własną energią? Chodzi o Twoje małe codzienne decyzje i wybory – z kim i o czym rozmawiasz, czego słuchasz, co oglądasz, czy oceniasz, czy wybaczasz czy nie, czy chowasz urazę i złość do kogoś lub siebie, czy narzekasz na ludzi świat, dzieci, partnera, pogodę, teściową, politykę, alkoholizm itd., czy słuchasz narzekania innych osób,

czy walczysz wewnętrznie z problemami, emocjami i myślami oraz innymi ludźmi, czy oceniasz siebie albo innych (zachowanie, wygląd, to co robią Twoim zdaniem źle, dobrze) – to wszystko obniża Twoją energię na poziomie psychiki i ciała. Przyczynia się do obniżania Twojej energii, podatności na stres, gorsze myśli, brak motywacji, pojawiają się trudne myśli i emocje, a to z kolei wpływa na umysł i ciało, Twoje zachowania i tworzy rzeczywistość. Jest to już naukowo udowodnione na wielu poziomach. Skupiasz się na tym, że ludzie są źli i oszukują – będziesz przyciągać złych ludzi, którzy oszukują, i widzieć takich ludzi więcej wokół siebie, będziesz oglądać wiadomości, oceniać, narzekać – tworzysz tego więcej, a ciało powoli zaczyna słabnąć i chorować, do tego dochodzi brak zdrowego odżywiania, ruchu – i gotowy kolejny ,,pech”.

Ludzie żyjący świadomie, dbający o ciało i umysł, o swój świat wewnętrzny żyją inaczej, lepiej i to nie jest kwestia ,,szczęścia”, lecz świadomości i WYBORU pracy nad sobą.

Warto wyrabiać w sobie dobre nawyki myślenia i przekonania, że np. świat jest naprawdę dobry i służy Tobie, że jesteśmy w opiece i wprowadzeniu, że wszystko jest dla Ciebie, a problemy, porażki i błędy pokazują kierunek zmian i są lekcjami. Ludzie sukcesu dobrze o tym wiedzą.

Wszystko zaczyna się na poziomie bardzo głębokim wewnętrznym, Twoim nastawieniu, Twojej energii i intencji. Przyglądaj się sobie, nie innym, ani nie światu, to jedyna droga, aby Twoje życie zmieniło się na lepsze. Dbaj odpowiednio o swój pojazd, czyli Twoje ciało, aby mieć bardziej pozytywne myśli oraz wzniosłe emocje dzięki temu podbijesz jeszcze bardziej swój poziom energii i motywacji.

Praca nad sobą, wybory, których dokonujesz na co dzień, nawet te małe, są warunkiem Twojej rzeczywistości. To jak pracujesz ze sobą i swoim ciałem, to jakimi ludźmi się otaczasz, o czym rozmawiasz, o czym myślisz, czego słuchasz czy chowasz jakieś urazy, na czym skupiasz swoją uwagę, jakie masz w sobie przekonania, wierzenia, czy jesteś otwarta na życie, na siebie, czy dajesz sobie prawo do bycia szczęśliwą, czy myślisz, że na to zasługujesz, czy zauważasz znaki od życia – to wszystko warunkuje Twoje życie.

W dzisiejszym świecie szukamy za wszelką cenę wyciszania, godnego życia, radzenia sobie z myślami i emocjami, problemami, a tak naprawdę rozwiązanie jest proste i na wyciągnięcie ręki. Trzeba zadbać na poziomie ciała, umysłu i duszy o siebie i podwyższać swoją świadomość.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top